середу, 21 грудня 2011 р.

Історія прикрас




Щодо історія прикрас на слов’янських землях, то відомо, що мода на прикраси у вухах прийшла на Київську Русь від норманів. Князь Святослав мав у вусі сережку із золота з перлинами та рубіном.


На Русі також не було чіткого поділу на жіночі прикраси та чоловічі, і до 17 сторіччя прикрашали себе усі. Хоча в наші дні мода на чоловічі прикраси повернулася і зараз надзвичайним попитом користується чоловіча біжутерія та ювелірні вироби.

В Київській Русі браслети називали «заруків’я» та «обручі». Оформлювали у ті часи ці жіночі прикраси розкішно: їх прикрашали перлинами та каменями, у застібку інкрустували коштовні емалі. І зараз ці жіночі прикраси користуються шаленим попитом.

Але все ж, навіщо наші предки прикрашали себе? Від самого початку прикраси були невід’ємною частиною магічних ритуалів. Такі прикраси повинні були сприяти своєму власнику у тій чи іншій справі: вимолюванні покровительства у духів, полюванні, приготуванні їжі тощо.

У сучасному світі прикраси виконують естетичну функцію, адже вишукана біжутерія може ідеально доповнити ваш образ, з чим не справиться звичайна ювелірна прикраса з дорогоцінних металів.

Немає коментарів:

Дописати коментар